Hledat
Filters
Zavřít

Osamělá sosna

30 x 30 olej na desce rám

1500,00 Kč

Zima v polích

olej na desce 42 x 49 rám

1900,00 Kč

Zimní Vysočina

olej na desce 30x30 rám

1400,00 Kč

Zdeněk Kopecký

Zdeněk Kopecký se narodil v roce 1953 nedaleko Ledče nad Sázavou, od dětství však žije ve Žďáru nad Sázavou.

Na radu učitelů mu rodiče zakoupili paletu s olejovými barvami a dalo by se říci, že tím jeho "výtvarničení" začalo. Zdeněk Kopecký nestudoval na školách s výtvarným zaměřením a tak se jeho profesionální dráha rozběhla technickým směrem. Jeho samotného to však celá léta "táhlo" k výtvarné činnosti.

Ve volných chvílích usilovně maloval a zkoušel různé malířské techniky. Určité pracovní uspokojení našel jako výtvarník v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou a později jako reprodukční fotograf.

Velké výtvarné zkušenosti získal ve skupině Akva pod vedením malíře Jindřicha Zezuly, Petra Brázdy a akademických malířů - sourozenců Tomáše a Karla Rossí. První obrazy Z. Kopeckého se zprvu začaly objevovat na kolektivních výstavách, později začal pořádat samostatné výstavy.

Od roku 2000 se stal malířem z povolání a této činnosti se věnuje do dnešních dnů. Výtvarné dílo tohoto autora je poměrně rozsáhlé a dalo by se rozdělit do několika samostatných celků. Najdeme v něm velké olejomalby, portréty, akvarely, pastely, tužku, ale i knižní ilustrace.